Dažniausiai užduodami klausimai

Patikėkite, bet kas gali groti mūsų instrumentais! Jais grodamas, kiekvienas gali sukurti gražią ir originalią muziką, kiekvienas gali nustebinti ir padaryti įspūdį. Be to, jais grodamas, kiekvienas gali smagiai praleisti laiką ir išreikšti save.

Jei esi nelinkęs muzikuoti, tuomet groti gitara ar pianinu gali neišmokti niekada, tačiau mes esame įsitikinę, kad visi žmonės myli muziką.

Dauguma žmonių tvirtina, kad “esu visiškai nemuzikalus”, “nesugebu atkurti melodijos” arba “aš neturiu ritmo pojūčio”, tačiau tik mažas procentas žmonių yra absoliučiai nemuzikalūs, kiti tiesiog klaidingai mano, kad negali muzikuoti. Galbūt tu esi vienas iš jų? Kodėl? Galbūt būdamas vaiku lankei tradicines pamokas, kurių metu buvai suklaidintas ar sužlugdytas vyravusio požiūrio, todėl nustojai muzikuoti? Tai, kad taip atsitiko, dar nereiškia, kad turi atsisakyti savo svajonės išmokti groti.

Kompozitorius Edgard Varèse apibrėžia muziką kaip “organizuotą garsą”, sakydamas, kad “gerai girdinčios ausys bet kokią naujovę muzikoje įvardina kaip triukšmą”. Taigi jei norite kurti muziką, pats metas sukurti šiek tiek gerai organizuoto triukšmo. Ir mes jums padėsime!

Percussion Play kūrė visus savo instrumentus taip, kad jais galėtų groti visi: ir muzikos ekspertai, ir pradedantieji – tai yra visi, kurie myli muziką. Nebūtina turėti muzikinio išsilavinimo ir žinoti apie dermes, svarbiausia turėti noro eiti pirmyn.

Mes tikime, kad muzika gali ir turi būti pasiekiama visiems!

Vaikams tikrai patiks žinia, kad muzikos galima mokytis nebūtinai klasėje. Nors norint groti lauko muzikos instrumentais, nereikia būti vaiku. Tam nėra nei amžiaus limito, nei būtinų reikalingų įgūdžių. Šie instrumentai – tai galimybė šeimai ar draugams praleisti laiką kartu, kuriant savo muzikines idėjas ir garsus.

Mes esame įsitikinę, kad lauko muzikos instrumentai pataiko į dešimtuką – jie plėtoja pažinimo, emocijų ir fizines galias. Jie yra tobula alternatyva įrenginėjant viešąsias vietas parkuose, miškuose, ugdymo įstaigų lauko erdvėse. Jie skatina bendradarbiavimą ir kūrybinį mąstymą – tinka visiems, kurie vengia konfliktų ir kuria harmoniją savo kiemo prieigose.

Lauko muzikos instrumentai gali pasitarnauti ugdymo įstaigai, kuri prisistato kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, į ugdymo programas įtraukianti kasdieninį laiko praleidimą lauke. Mes įgyvendiname nuostabias muzikos aikštelių idėjas ugdymo, globos ir slaugos įstaigose ar kitose vietose, kuriose gali skambėti muzika. Muzikinio sodelio ar lauko garsinės – vaizdinės aikštelės idėja nustebins ir įkvėps ne tik vaikus, ir jūs galėsite mėgautis praleidžiamo laiko gryname ore nauda.

Mes siekiame, kad mūsų lauko muzikos instrumentais būtų paprasta ir smagu groti bet kokio amžiaus žmonėms – nuo ikimokyklinukų iki senjorų.

Visų Percussion Play instrumentų matmenis galite rasti, paspaudus ant kiekvieno produkto nuorodos.

Gaminamų instrumentų aukštis yra sumodeliuotas taip, kad būtų tinkamas asmenims nuo 7 metų amžiaus iki suaugusiųjų, tačiau jei reikia, kad jie būtų pasiekiami mažesniems vaikams, turėtumėte tiesiog įtaisyti instrumentą žemiau, iškasant gilesnę duobę. Tai paaiškinta įrenginio instrukcijoje.

Lauko muzikos instrumentų gamintojas Percussion Play didžiuojasi tuo, kad visi instrumentai yra gaminami Didžiojoje Britanijoje.

Gamyboje stengiamasi naudoti vietines medžiagas, tačiau yra keletas, kurios nėra prieinamos Didžiojoje Britanijoje. Tuomet jos tiekiamos iš užsienio, užtikrinant, kad jų kokybė yra tokia pat aukšta, kaip ir vietinių medžiagų.

Percussion Play lauko muzikos instrumentų surinkimas vyksta tik rankomis, jie preciziškai suderinami, o tai pavyksta tik dėl didelės patirties ir idealios muzikos meistrų klausos!

Nėra kitos tokios galingos ir įtaigios kalbos kaip kad muzikos kalba. Muzika peržengia visus kultūrinius bei lingvistinius barjerus. Nerasite šalies, kuri neturėtų savo muzikos, kad ir kur ieškotumėte. Kiekviena šalis, be abejonių, turi savo muzikos formas. Kiekvienos šalies žmonės kuria muziką, groja, šoka pagal ją. Muzika yra kalba, kuria kalba bet kuris žemės gyventojas.

Percussion Play tiekia lauko muzikos instrumentus beveik į visas šalis pasaulyje.

Savo neįprasta išvaizdos, žaismingumo ir muzikavimo galimybės kombinacija šie muzikos instrumentai priverčia žmones sustoti. Jie meta iššūkį tiems, kurie netikėtai susiduria su jais savo kelyje, nesvarbu, kokio amžiaus žmogus bebūtų. Integruoti į architektūrinius ar kraštovaizdžio sprendimus jie peržengia įprastos žaidimų įrangos ribas, leisdami džiaugtis ir grojančiam, ir besiklausančiam. Tai idealus sprendimas architektams, vietinei valdžiai ir žaidimų aikštelių projektuotojams, kurie ieško dinamiškų, interaktyvių produktų, suteikiančių žaismingumo ir tinkamos dvasios lauko erdvėms.

Pagaminti iš ilgalaikių, lengvai prižiūrimų medžiagų, atsparių vandalizmo atvejams, visi instrumentai yra sukurti ilgam naudojimui be brangiai kainuojančios priežiūros ir aptarnavimo. Jei buvo įmanoma, instrumentai buvo kuriami grojimui paprasčiausiai rankomis. Kai būtinai reikalingos mušamosios lazdelės, jos suprojektuotos kaip instrumento dalis, taigi jos nėra atskirai nuo instrumento, o sujungtos su juo nerūdijančio plieno kabeliais. Patys instrumentai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno su dideliu atsparumu korozijai, iš anoduoto aliuminio, stiklo pluošto plastiko ar kietmedžio, kas padaro juos tinkamus lauko sąlygoms ir suteikiama gamintojo garantija išvaizdos ir atlikimo kokybei.

Percussion Play pagaminti lauko muzikos instrumentai yra nuostabus būdas palaikyti menišką dvasią ir sutelkti bendruomenę, tai galimybė vaikams ir suaugusiems būti kūrybiškiems ir atrasti muzikos kūrimo kartu džiaugsmą. Muzikavimas skatina bendradarbiavimą, sąveiką ir kūrybiškumą –  tai yra visus dalykus, kurie padeda suartėti ir palaikyti abipusį prisirišimą. Muzika neturi amžiaus apribojimo ar būtino pasirengimo, todėl tai yra galimybė žmonių grupei turėti bendrą veiklą ir gauti iš to naudos.

Percussion Play nori įkvėpti muzikinį smagumą ir smalsumą, suteikiant galimybes reikšmingam muzikiniam įsitraukimui, leidžiant laiką lauke. Esame įsitikinę, kad šie instrumentai gali būti puikia veikla daugybėje vietų – parkuose, miesto centre, miške ar kitose viešosiose erdvėse.

Stacionariai sumontuoti muzikos instrumentai gali puikiai pasitarnauti darželiuose ir mokyklose kaip ugdymo programos dalis, kai mokymosi veikla vyksta lauke. Mūsų lauko muzikos instrumentai nuostabiai praturtins žaidimų aikštelės įrangą bet kurioje ugdymo įstaigoje.

Lauko muzikos instrumentai sukurti taip, kad atlaikytų lauko sąlygas visus metus ir padėtų vaikams sveikai vystytis ir aktyviai mokytis. Vaikams patiks žinoti, kad muzikos gali būti mokomasi lauke taip, kaip neįmanoma to daryti klasėje.

Dėl išmintingo dizaino ir naudojamos pentatonikos skalės, mūsų instrumentais yra taip lengva groti, kad vaikai gali vystyti savo muzikinius gebėjimus nesigilindami į techninius instrumentų parametrus, o mėgaudamiesi tuo, kas gali būti pasiekta meninėje muzikos srityje. Su pentatonikoje nustatytais instrumentais, grojimo metodai yra paprasti. Dėl tos pačios priežasties Jūs negirdėsite nedarniai skambančių kelių instrumentų, stovinčių šalia vienas kito. Kai bent vienas žmogus patiria malonumą dėl harmoningų melodijų išgavimo pentatonikos skalėje, muzikavimas tampa patrauklus, žavus, geidžiamas ir visiems kitiems.

Ankstyvame amžiuje muzika padeda vaikų vystymuisi: padeda susikaupti, gerina atmintį ir klausymosi įgūdžius. Ji gerina fizinį ir kognityvinį vystymąsi, padeda pagrindą klausos ir ritmikos suvokimui, nes kiekvienam vaikui turi būti suteikta galimybė atrasti savo muzikalumą. Panaudojant vaizduotę, muzika gali būti įtraukta į begalę veiklų dienos bėgyje. Kuriant muzikines erdves viduje ir lauke, atsiras galimybė integruoti muziką į kiekvienos dienos vaikų patyrimą.

„Muzikinio sodelio“ ar lauko “garsų erdvės” atsiradimas įkvėps Jūsų vaikus muzikavimui ir tai bus dar vienas laimėjimas šalia to, kad vaikai daug laiko praleis gryname ore. Vaikai sugebės įvertinti lauko privalumus ir kartu tyrinėti naujus garsus. Muzikinė aikštelė atskleidžia vaikams naujas tarpusavio bendravimo galimybes ir pozityvią muzikinę patirtį. Tai įranga, kurios pagalba vaikai gali tyrinėti, kurti ir vystyti savo muzikines idėjas bei garsus – tai didina muzikinį vaikų potencialą per jų sparčiausią vystymosi periodą, kol jie dar turi atradimo džiaugsmą ir tikėjimą muzikos kūrimo galia.

Lauko muzikos instrumentai gaminami iš skirtingų medžiagų, tačiau visos jos yra aukščiausios kokybės, kad instrumentai gražiai atrodytų ir būtų ilgalaikiai, taip pat atitiktų kainos ir kokybės santykį.

Dauguma jų pagaminti iš nerūdijančio plieno, aliuminio, stiklo pluoštu sustiprinto (armuoto) polimero, PVC ir kietmedžio.

Apie naudojamas medžiagas:

  • Stiklo pluoštu sustiprintas (armuotas) polimeras (GRP) – tai kombinuota medžiaga, pagaminta iš (armuoto) plastiko, sustiprinto stiklo pluoštu. Tai lengva, be galo stipri ir tvirta medžiaga su geresniu atsparumo svoriui santykiu nei plienas. Ji nesideformuoja, nesitraukia ir nerūdija. Yra ilgalaikė ir nereikalauja priežiūros net laikant ypatingai nepalankiomis sąlygomis. GRP dar vadinamas „stiklo pluoštu“, „kombinuotu plastiku“, o JAV – FRP. Percussion play naudoja GRP šių instrumentų klavišų gaminimui: Duo, Marimba, Sansa Rimba, Cadenza, Wall Marimba. Jų skambesys greitas ir energingas. Taigi medžiaga yra stipri, atspari korozijai, ypatingai saugi, nedegi, adekvati kainos atžvilgiu, nepavaldi klimato sąlygoms, ilgalaikė. Pasiklausykite.
  • Nerūdijantis plienas – jis žinomas kaip plieno lydinys, sudarytas iš keleto skirtingų, kartu išlydytų metalų su padidinta apsauga nuo chromo ir nikelio priedų. Nerūdijantis plienas atsparus rūdims, jis nepaveikiamas vandeniu kaip kad įprastas plienas. Jis yra šviesus, lengvai prižiūrimas ir valomas – tobulas net atšiauraus oro sąlygomis. Tinkamai prižiūrint nerūdijantis plienas gali naudingai tarnauti per šimtą metų ir yra visiškai perdirbamas. Apie 50 proc. naujo nerūdijančio plieno pagaminama perdirbant nerūdijančio plieno laužą. Percussion play naudoja šią medžiagą Babel Drums, Tembos, Bell Lyre gaminimui, taip pat kitų lauko muzikos instrumentų rėmams ir kojoms.
  • Aliuminis – tai labai ilgalaikė medžiaga, atspari lietui, saulei, vėjui ir sniegui. Jis lengvas, bet stiprus ir atsparus korozijai. Po plieno aliuminis yra antras plačiausiai naudojamas metalas pasaulyje. Taip yra dėl to, kad aliuminis turi unikalią patrauklių galimybių kombinaciją: mažai sveria, bet yra stiprus, turi lankstumo pranašumų, lengvai apdirbamas, yra labai atsparus korozijai. Jis gali būti vėl ir vėl panaudojamas tiems patiems tikslams. Skirtingai nei daugelis kitų medžiagų, aliuminis nepraranda savo unikalių savybių. Percussion Play naudoja šią medžiagą Duo, Sansa Rimba, Cadenza, Mirror Chimes, Tubular Bells and Harmony klavišams. Išgaunamas garsas yra švarus ir ryškus. Pasiklausykite.
  • Kietmedis (Ipe) – tai medžiaga, iš kurios pagaminti kai kurių tradicinių instrumentų garsų plokštelės, pvz. Akadinda. Tai ilgalaikis ir labai stiprus kietmedis, kuriam nereikia cheminio apdorojimo dėl jo natūralaus atsparumo grybelinėms ligoms ir vabzdžių atakoms. Jam nereikalinga didelė priežiūra. Įprastai atrodantys rausvai rudos spalvos, paveikti UV saulės spinduliais ir vietinio oro sąlygų, kietmedis pamažu virsta šviesiai pilku. Percussion Play naudoja kietmedį Grand Marimba, Akadinda, Duo, Sansa Rimba, Cadenza garsų plokštelėms. Jie skleidžia stipriai gilų ir nuaidintį garsą. Pasiklausykite.
  • PVC (polivinilo chloridas) – tai medžiaga, paprastai žinoma kaip vinilas, ir esanti viena iš plačiausiai naudojamų plastikų pasaulyje. PVC yra labai atspari medžiaga, daug stipresnė nei kiti plastikai. Ji yra ypatingai chemiškai atspari, kas padaro ją populiaria, taikant pramonėje. PVC naudojama Rainbow Sambas ir Congas instrumentuose, kuriems reikia labai lygaus paviršiaus dėl tinkamo nuostabaus garso. Pasiklausykite.

Instrumentais buvo grojama dviejų žmonių tam tikrais būdais – plaktukais, rankomis, lazdelėmis. Skambėjimo įrašai buvo atliekami didelėje atviroje erdvėje 3 metrų, 10 metrų ir 50 metrų atstumu. Garso lygis išliko apie 40 decibelų (dB).

Priimtiniausias būdas apibūdinti garsumo lygį – atsižvelgti į bendrą garso energiją tam tikru laiku. Triukšmo lygis dažnai svyruoja tam tikrame laiko intervale. Pavyzdžiui, vidury nakties iš pravažiuojančio automobilio sklindantis triukšmo lygis gali siekti nuo 30 dB iki 70 dB.

Detalius duomenis apie kiekvieno instrumento garsumo lygi galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.